KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193337
*
nr 1419 3337
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2021
kl 18:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/9 21:04:07
1
100 kr
19/9 06:39:26
1
Vinnande bud
20/9 17:59:07
2
250 kr
20/9 17:59:07
1
(budbetjänt)
20/9 18:02:59
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
*
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Hamborn
nr 1419 3337
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, Skånegård. Signerad. Olja på pannå, 37x45, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/9 21:04:07 | 1 | 100 kr |
19/9 06:39:26 | 1 | Vinnande bud |
20/9 17:59:07 | 2 | 250 kr |
20/9 17:59:07 | 1 | (budbetjänt) |
20/9 18:02:59 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Hamborn
Axel Hamborn, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1892, död 1987.Läs mer om Axel Hamborn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel hamborn olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skånegård skånemotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49